30.01.2017
Królowa basenowych fal

Polska juz wkrótce zostanie bastionem Europy jeśli chodzi o sztuczny surfing. Pierwszy terminarz przewidywał otwarcie obiektu z pionierską falą w Polsce w Tychach w pierwszym kwartale tego roku. Jak wiadomo, z terminami na budowie u nas jest jak z deszczem na pustyni. Ma być we wtorek, ale może to być następny wtorek, ale ten jeszcze za dwa tygodnie. Miejmy nadzieję, że w Tychach jednak wszystko idzie zgodnie z planem, a już niedługo pojedziemy tam na testy. Drugi obiekt, który podobno ma zostać oddany jeszcze w tym roku, to sztuczna fala w Trójmieście, w okolicach lotniska. Tu terminarz był bardzo obiecujący, bo pierwsi surferzy mieli się tam pojawić już na jesieni tego roku (a news dotarł do nas we wrześniu 2016). Czekamy z niecierpliwością na rozwój wydarzeń.

Niestety z tego co nam wiadomo, obydwa systemy będą z tych raczej mniej, niż bardziej przypominających falę do surfingu. Powodów wyboru akurat takiej wersji może być wiele, a niestety nie mamy aż tak przenikliwych reporterów, żeby dotrzeć do pewnego źródła w tej sprawie. Czekamy grzecznie na ostateczny efekt żeby się wypowiedzieć.

Tymczasem odbywające się niedawno największe targi sportów wodnych Boot Dusseldorf zwróciły naszą uwagę na świetne rozwiązanie jakim jest City Wave. Wygląda to jak klasyczna fala basenowa, jednak w tym przypadku, fala jest regulowana i działa podobnie do tego jak river surfing. City Wave jest w pełni regulowana, i może obejmować falę od 6 do 16 metrów szeroką. Można na niej pływać na normalnych deskach surfingowych i SUP, z pełnej długości finami. Odczucia podobno są takie same, lub bardzo zbliżone do fali oceanicznej, która nigdy się nie kończy. Produkcją i serwisem tego rodzaju fali zajmuje się firma z Niemiec, a jak widać po targach, jej rozstawienie nie trwa długo i prawdopodobnie nie kosztuje majątku. Może znajdzie się ktoś u nas chętny na takie surf przedsiębiorstwo? Z naszej strony oferujemy darmową reklamę na serwisie!

Przy okazji polecamy popatrzeć, jak radził sobie Airton Cozzolino na tej fali na swoim SUPie. Oczywiście wygrał całe zawody w cuglach.

Kuba

Źródło:

http://citywave.de
top