23.09.2016
ORP Iskra i zawirusowani

Wiejski Klub Sportowy Grzybowo zaprasza do filmiku pokazującego wirusową chorobę, na którą nie znaleziono do tej pory lekarstwa. Wirus pojawił się pierwszy raz już wiele lat temu na Hawajach USA. Dopóki technolodzy materiałoznawstwa nie zaczęli przy nim grzebać był łatwo kontrolowany. Niestety mniej więcej w 2010 roku jajogłowi opracowali materiały, które uwolniły wirusa w skali całego globu. Wirus rozprzestrzenia się jedynie nad akwenami wodnymi. Pierwsze zarażenie w Polsce zanotowano w 2012.

Objawy są łatwe do rozpoznania. Podczas pobytu nad wodą zarażony staje się pozytywnie nadpobudliwy, występują charakterystyczne wybuchy śmiechu, zarażony zapomina o żonie, dzieciach, kochance, długach i psie. Przebywając poza wodą zarażony nadal nie pamięta o powyższym za to znika uśmiech i pojawia się stan depresji zmuszającej go do powrotu nad wodę.

Filmik pokazuje zarażonych z Grzybowa, Zachodnio-Pomorskie. Przemek Korbanek i Adam Michalski zachorowali w 2014. Marek Rowiński rok wcześniej. WKS Grzybowo to organizacja skupiająca już dziesięciu pacjentów. Jest to prawdopodobnie najliczniejszy ośrodek foilboardingu w Polsce.

Maciek

top